Radosław Żak z główną nagrodą w konkursie "Krok w przyszłość"

Miło nam poinformować, że w konkursie "Krok w przyszłość" organizowanym przez mBank nagrodę główną (20.000 złotych) oraz statuetkę STEFCIO otrzymał Radosław Żak. W tym samym konkursie wyróżnienie (w wysokości 10.000 złotych) otrzymał też Filip Gawron, zaś w ścisłym finale znaleźli się jeszcze Demian Banakh i Jędrzej Hodor.

Radosław Żak nagrodę otrzymał za artykuł A few remarks on the theory of non-nilpotent graphs, napisany podczas studiów licencjackich w Instytucie Matematyki UJ. Praca powstała pod kierunkiem dr. hab. Grzegorza Kapustki, prof. UJ. Natomiast wyróżniona praca magisterska pana Filipa Gawrona pt. Embeddings of finite abelian p-groups into the nottingham group powstała pod okiem dr. Jakuba Byszewskiego.
Promotorem finałowej pracy magisterskiej pana Demiana Banakha zatytułowanej Dichotomy for Boolean minions of weighted-sum functions with threshold był dr hab. Marcin Kozik, prof. UJ, zaś Jędrzeja Hodora pt. Forcing the wheel - dr hab. Piotr Micek, prof. UJ.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

V Polska Konferencja Sztucznej Inteligencji