Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Klasy patronackie

Klasy pod patronatem Wydziału powstały w trzech liceach w Krakowie.

I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartłomieja Nowodworskiego Katedra Matematyki Obliczeniowej Instytutu Informatyki i Matematyki Komputerowej od roku 2015 patronuje klasie o profilu „matematyka komputerowa”. Pracownicy katedry prowadzą zajęcia z szeroko rozumianej matematyki komputerowej, na których uczniowie mają możliwość poszerzenia swojej wiedzy z zakresu matematyki i informatyki. Realizując między innymi projekty związane z topologiczną analizą danych, uczniowie mogą zobaczyć, jakie efekty przynosi łączenie metod tych dwóch dziedzin nauki.

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie

Od roku 2023 rozpoczęliśmy współpracę z II Liceum Ogólnokształcącm im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. Obejmuje ona fakultet matematyczny dla klasy o profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym tej szkoły, prowadzony przez wybranych pracowników Intytutu Matematyki UJ i studentów matematyki - doświadczonych i utytułowanych olimpijczyków z bogatym doświadczeniem dydaktycznym, a także udział wybranych uczniów w części informatycznej Jagiellońskich Warsztatów Olimpijskich.

V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego

Natomiast opiekę nad uczniami V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego sprawuje Instytut Informatyki Analitycznej wraz z Instytutem Matematyki. Klasa o profilu matematyczno-fizycznym przygotowuje do studiów informatycznych, na kierunkach ścisłych oraz technicznych. Od klasy pierwszej w programie znajdują się zajęcia z algorytmiki prowadzone przez pracowników Instytutu Informatyki Analitycznej. Program wzbogacony jest o fakultet matematyczny, nad którym czuwają pracownicy i doktoranci Instytutu Matematyki.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron