mgr Barbara Kurzawa (email: barbara.kurzawa@im.uj.edu.pl) - Kierownik
mgr Małgorzata Bednarczyk-Liszka (email: malgorzata.bednarczyk@ii.uj.edu.pl)
mgr Olga Kwaśny (email: kwasny@ii.uj.edu.pl)  - Koordynator ds. pomocy materialnej dla studentów

ul. prof. S. Łojasiewicza 6
biblioteka@im.uj.edu.pl

Informacje bieżące

Biblioteka Wydziałowa Matematyki i Informatyki wznowiła działalność w zakresie wypożyczania i przyjmowania zwrotów książek.

Biblioteka będzie czynna do 31.07. 2020 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.30, w sierpniu będzie nieczynna.

Czytelnia, stanowiska z komputerami oraz regały z książkami są niedostępne.

Książki można zwracać osobiście w Bibliotece lub odsyłając je na własny koszt na adres Biblioteki.

Wszystkie książki zwrócone do Biblioteki przez czytelników będą poddane kwarantannie. Czytelnicy mogą składać zamówienia na książki osobiście, telefonicznie (012 664 6662) lub wysyłając mail na adres: biblioteka [ at ] im.uj.edu.pl. Prosimy o sprawdzenie w katalogu katalogi.uj.edu.pl, czy dana pozycja posiada status dostępny.

Prolongaty można dokonać dzwoniąc do biblioteki lub pisząc mail.

KATALOGI

Katalog komputerowy

Katalog jest wspólnym katalogiem Biblioteki Jagiellońskiej, naszej Biblioteki oraz innych bibliotek wydziałowych i instytutowych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Oznacza to, że indeksy (autorskie, tytułowe, przedmiotowe, itd.) pokazują zasoby całej sieci uniwersyteckich bibliotek.

Dawna baza książek służąca jedynie do przeglądania, uzupełniana do 20 lipca 2019 r. (brak możliwości zamawiania ).

Katalog kartkowy

Katalog Biblioteki Instytutu Informatyki.
Katalog Biblioteki Instytutu Matematyki.
Katalogi te zawierają książki wydane przed 1993 rokiem. Większość książek jest również dostępna w katalogu komputerowym.
Biblioteka nie prowadzi elektronicznej rezerwacji książek.

Księgozbiór, czasopisma

Książki w Bibliotece są ułożone według zawężonej klasyfikacji MSC (Mathematics Subject Classification) a w obrębie działów alfabetycznie według autorów.

W katalogu komputerowym można zobaczyć, gdzie książka się znajduje, sprawdzając sygnaturę miejsca, np.:

• D-68W-CORM-(algorytmy T. Cormen)
  • D-15-GANC-(algebra J. Gancarzewicz)
  • D-oznacza podręczniki
  • 03-HAR - (logika Harel)
  • książki naukowe

Prenumerowane przez Bibliotekę czasopisma naukowe można wyszukać w bazie pod adresem: www2.im.uj.edu.pl/biblioteka/czasopisma.php

Biblioteka Wydziału Matematyki i Informatyki prenumeruje czasopisma z dziedzin: matematyka, informatyka. Czasopisma naukowe są udostępniane na miejscu w czytelni. Wyjątkiem są czasopisma popularnonaukowe informatyczne, które można wypożyczyć na okres 3 dni.

Biblioteka zakupiła bazę książek matematycznych wydawnictwa PWN- ibuk Libra oraz bazę książek informatycznych wydawnictwa Helion - NASBI. Kody dostępu - do odebrania w bibliotece.

Zasoby cyfrowe

im.uj.edu.pl/biblioteki

Repozytorium UJ

ruj.uj.edu.pl/xmlui/