Zmarł Paweł Tomasiewicz

16.02.2024
Z wielkim żalem informujemy, że dziś rano 16 lutego 2024 w wieku 54 lat po ciężkiej chorobie zmarł nasz wieloletni pracownik Paweł Tomasiewicz. Uroczystości żałobne odbędą się 21 lutego o godz. 10.00 w Mydlnikach w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Robert Szczelina laureatem Programu im. Bekkera

12.02.2024
Dr Robert Szczelina został laureatem Programu im. Bekkera (Nawa), w ramach którego otrzyma finansowanie dziewięciomiesięcznego naukowego pobyt zagranicznego w János Bolyai Mathematical Institute na University w Segedynie.
Zmarł Profesor Marek Jarnicki

30.01.2024
Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 29 stycznia zmarł profesor Marek Jarnicki, w latach 2003-2008 pierwszy Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Razem z wieloma członkami naszej Wydziałowej społeczności pamiętać Go będziemy, jako wspaniałego naukowca, perfekcyjnego wykładowcę, doskonałego organizatora i niezawodnego przyjaciela.
Praca dr. hab. Adama Kanigowskiego, prof. UJ przyjęta przez Annals of Mathematics

29.01.2024
Praca pt. "Exponential mixing implies Bernoulli", której oprócz dr. hab. Adama Kanigowskiego, prof UJ współautorami są Dmitry Dolgopyat oraz Federico Rodriguez Hertz została przyjęta przez Annals of Mathemtics.
Nasi studenci nagrodzeni w konkursie PTM im. Anny Zofii Krygowskiej

24.01.2024
Pani Nikola Cziudaj otrzymała III nagrodę w konkursie Polskiego Towarzystwa Matematycznego im. Anny Zofii Krygowskiej na najlepszą pracę studencką z dydaktyki matematyki 2023. W gronie wyróżnionych znaleźli się też: pan Kamil Habrat oraz pani Kamila Księżyc.