Centrum Dioscuri na WMiI UJ

25.05.2022
Jesienią 2023 roku na naszym wydziale powstanie Centrum Dioscuri - Random Walks in Geometry and Topology kierowane przez absolwenta matematyki UJ Mikołaja Frączyka. Centra Doskonałości Naukowej Dioscuri to program Towarzystwa Maxa Plancka (Max-Planck-Gesellschaft), którego celem jest utworzenie nowych grup badawczych w Europie Środkowej i Wschodniej. Ich zadanie to prowadzenie badań naukowych na najwyższym poziomie. Nowa grupa badawcza na UJ w ciągu pięciu lat otrzyma 1,5 miliona euro. Każde Centrum Dioscuri współpracuje z badaczem pracującym w Niemczech. Centrum Mikołaja Frączyka będzie wspierane przez Romana Sauera z Karlsruhe Institute of Technology (KIT).
Dr Krzysztof Ciesielski, prof. UJ członkiem European Mathematical Society Council

05.05.2022
Z przyjemnością informujemy, że dr Krzysztof Ciesielski, prof UJ został wybrany członkiem European Mathematical Society Council na kadencję 2022-2025.
Wielki sukces naszych studentów w Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym

28.04.2022
W Mistrzostwach Europy Centralnej w Programowaniu Zespołowym (ACM ICPC Central European Regional Contest), organizowanych w tym roku przez Uniwersytet w Ljubljanie, reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego składająca się ze studentów informatyki analitycznej odniosła wielki sukces.
Zmarł Profesor Antoni Leon Dawidowicz

20.04.2022
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy 19 kwietnia wiadomość o niespodziewanym odejściu naszego kolegi Antoniego Leona Dawidowicza, jednej z najbarwniejszych postaci w dziejach powojennej krakowskiej matematyki. Msza święta żałobna za śp. prof. Antoniego L. Dawidowicza odprawiona zostanie w środę 27.04.2022 roku o godz. 12:20 w kaplicy na Cmentarzu Rakowickim, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.
Kolejne sukcesy na naszym wydziale

11.04.2022
Z radością informujemy, że prof. Włodzimierz Zwonek otrzymał grant NCN Preludium Bis, dr hab. Marcin Kozik, prof. UJ został laureatem konkursu Weave-UNISONO, natomiast nasi studenci Daniil Homza i Krzysztof Potępa uzyskali Stypendium Ministra Edukacji i Nauki.