Kolejne sukcesy na naszym wydziale

Z radością informujemy, że prof. Włodzimierz Zwonek otrzymał grant NCN Preludium Bis, dr hab. Marcin Kozik, prof. UJ został laureatem konkursu Weave-UNISONO, natomiast nasi studenci Daniil Homza i Krzysztof Potępa uzyskali Stypendium Ministra Edukacji i Nauki.

Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało wyniki konkursu Preludium Bis skierowanego do instytucji prowadzących szkoły doktorskie. W gronie laureatów 3. edycji  konkursu Preludium Bis znalazł się prof. Włodzimierz Zwonek. Dofinansowanie uzyskał jego projekt pt.  "Zastosowania teorii Lemperta".

Zespół dr. hab. Marcina Kozika, prof. UJ dołączył do listy laureatów prestiżowego konkursu Weave-UNISONO. Naukowcy zrealizują projekt "Problemy Spełnialności Więzów: poza przypadek skończony" o łącznej wartości 1,7 mln zł. Więcej informacji o projekcie znaleźć można na stronie głównej UJ.

W gronie studentów, którzy otrzymali Stypendia Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2021/2022  znaleźli się dwaj studenci naszego wydziału – pan Daniil Homza i pan Krzysztof Potępa.

Pan Daniil Homza jest jednym z naszych wybitnie uzdolnionych studentów, laureatem Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej. Objęty został Programem Stypendialnym im. F. Mertensa. W okresie studiów uczestniczył w wielu zawodach studenckich, zdobywając liczne nagrody: IMC-2021 (pierwsza nagroda), NCUMC-2021 (druga nagroda), Konkurs Putnama (trzecia nagroda). W ramach prowadzonej na naszym wydziale Szkoły Orłów uczestniczy w projekcie badawczym na pograniczu analizy zespolonej i rachunku prawdopodobieństwa. Jego opiekunem naukowych jest dr hab. Michał Wojtylak, prof. UJ.

Pan Krzysztof Potępa, absolwent klasy algorytmicznej w V LO w Krakowie, dwukrotny laureat Olimpiady Informatycznej, obecnie studiuje na kierunku informatyka analityczna. Był wielokrotnym reprezentantem UJ w zawodach w programowaniu zespołowym i zdobywcą wielu nagród, w tym dwukrotnym złotym medalistą Mistrzostw Europy Centralnej w Programowaniu Zespołowym i uczestnikiem finałów Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym. Jego praca naukowa "Faster Deterministic Modular Subset Sum" została przyjęta na konferencję European Symposium of Algorithms 2021, jedną z czołowych konferencji informatycznych.

Wszystkim Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Sztuczna inteligencja wsparciem w diagnostyce mikrobiologicznej

Tanja Schindler laureatką Programu MSCA Postdoctoral Fellowships 2023

Nagroda Instytutu Matematycznego PAN dla Adama Kanigowskiego