Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

kwiecień 2023

20230421
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Finały Ukraińskich Olimpiad Informatycznych

Data: 21.04.2023 - 23.04.2023
Miejsce: Wydział Matematyki i Informatyki UJ
Organizator: Anton Tsypko
Finały Ukraińskich Olimpiad Informatycznych

W związku z niepewną sytuacją polityczną utrzymującą się na terenie Ukrainy, organizatorzy Ukraińskiej Olimpiady Informatycznej Dziewcząt oraz Ukraińskiej Olimpiady Informatycznej Juniorów zwrócili się do nas z prośbą o pomoc w zorganizowaniu finałów tych wydarzeń na naszej uczelni. Choć pewnie wszyscy życzylibyśmy sobie, by ta sytuacja nie miała miejsca, jesteśmy dumni, że będziemy mogli gościć zdolną młodzież z Ukrainy na naszym wydziale.

Oprócz młodzieży ukraińskiej w zawodach wezmą też udział gościnnie (na zaproszenie strony ukraińskiej) polscy zawodnicy: 5 zawodniczek ze szkoły średniej (finalistek polskiej Olimpiady Informatycznej), oraz czworo reprezentantów polskiej Olimpiady Informatycznej Juniorów.

W pierwszy dzień odbędą się próbne zawody, podczas których uczestnicy zapoznają się z zasadami oraz ze sprzętem dostępnym w czasie właściwych zawodów. Nasi goście będą też mieli czas na zwiedzenie Starego Miasta.

Podczas całego pobytu organizację wydarzenia wspierać będą nasi niezastąpieni studenci-wolontariusze, w szczególności nasi ukraińscy studenci - m.in. stypendyści Mertensa i Zdanowskiej, jak również studenci innych narodowości.

Już teraz serdecznie dziękujemy Dziekanowi wydziału, prof. Włodzimierzowi Zwonkowi, który bez wahania zgodził się wesprzeć stronę ukraińską i wyraził zgodę na zorganizowanie oplimpiad w naszym budynku.

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron