Aktualności - Wydział Matematyki i Informatyki

Pomiń baner

Aktualności

Awans matematyki na UJ w rankingu szanghajskim

26.07.2018
W najnowszej edycji (przedmiotowej) tzw. rankingu szanghajskiego matematyka na Uniwersytecie Jagiellońskim awansowała z zajmowanej w zeszłym roku pozycji 201-300 na miejsce 151-200.

Nagroda premiera dla prof. Wojciecha Kucharza

24.07.2018
Z radością informujemy, że Wojciech Kucharz, jako jeden z sześciu uczonych, został laureatem Nagrody Prezesa Rady Ministrów za wybitny dorobek naukowy za rok 2017.

Konkurs Narodowego Centrum Nauki ETIUDA 6

18.07.2018
W konkursie ETIUDA 6 Narodowego Centrum Nauki przyznano granty dwóm doktoratom z naszego wydziału - Adamowi Polakowi i Konradowi Żołnie.

Sukces prof. Stanisława Migórskiego

18.07.2018
Miło nam poinformować, że wniosek Stanisława Migórskiego Nonsmooth Contact Dynamics (CONMECH) uzyskał finansowanie w programie Marie Skłodowska-Curie Research and Innovation Staff Exchange.

Sukces licealistów objętych naszą "ofertą dla najlepszych"

13.07.2018
Duży sukces odniosła reprezentacja Polski na odbywającej się w mieście Kluż-Napoka (Koloszwar) w Rumunii Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej (IMO) zajmując pierwszy raz od 1981 roku miejsce w pierwszej dziesiątce spośród przeszło stu krajów (dziewiąte w świecie, trzecie w Europie). Aż pięciu zwycięzców z sześciu to osoby objęte przez nasz wydział tutoringiem dla najlepszych licealistów.