Marcin Sroka członkiem Akademii Młodych Europejskiego Towarzystwa Matematycznego

Miło nam ogłosić, że na stronie Europejskiego Towarzystwa Matematycznego pojawiła się informacja, że dr Marcin Sroka jako jedyny Polak został członkiem Akademii Młodych EMS na kadencję 2024-2027.

Jak czytamy w dokumencie założycielskim Akademii Młodych EMS, została ona utworzona w 2022 roku by "wzmocnić rolę i perspektywę matematyki młodego pokolenia matematyków w Europie. Należy wspierać ich rozwój matematyczny i perspektywy kariery. Jednocześnie też środowisko młodych powinno brać czynny udział w rozwoju EMS i mieć wpływ na jego procesy decyzyjne. Ponieważ młodzi najlepiej wiedzą, jakie są potrzeby młodego pokolenia i dokąd zmierza obecny rozwój, to oni powinni dawać nowe impulsy do rozwoju EMS."

Serdecznie gratulujemy!

Nagroda Instytutu Matematycznego PAN dla Adama Kanigowskiego

Stypendium Ministra Nauki dla Dominika Bysiewicza

Radosław Żak z główną nagrodą w konkursie "Krok w przyszłość"