Otwarcie Ośrodka Historii Informatyki - Muzeum Komputerów

28 lutego miało miejsce otwarcie Ośrodka Historii Informatyki - Muzeum Komputerów. W uroczystości udział wzięli Prorektorzy Uniwersytetu Jagiellońskiego - prof. dr hab. Armen Edigarian i prof. dr hab. Piotr Jedynak, a także władze wydziału i jego jednostek oraz zaproszeni goście.

Opiekun Ośrodka, pan Jan Podoski, opowiedział o historii wybranych eksponatów, zaś jego współpracownik, pan Rafał Szyja, zaprezentował historyczne gry komputerowe. Był tort, były wspomnienia, wielu pracowników na ekspozycji rozpoznało swoje dawne narzędzia pracy.

Zbiór prezentowany w Ośrodku jest unikatowy choćby dlatego, że stanowią go maszyny, które w czasie swojej świetności pracowały na wydziale lub pochodzą z prywatnych kolekcji pracowników wydziału. A bezpośrednim udziałem wielu z nich są znaczące twierdzenia naukowe. Dziś chcemy tchnąć w nie nowe życie. Zasługują na to, bo historia każdej z maszyn wpisuje się w historię wydziału. Dla naszych młodszych gości ekspozycja będzie okazją do poznania protoplastów urządzeń, z których tak chętnie dziś korzystamy, a dla wielu z nas podróżą sentymentalną.

Kolejni laureaci konkursów NCN

II Górski Rajd Wydziału Matematyki i Informatyki UJ

Nasi studenci rozbili bank nagród w LXVII edycji konkursu im. Józefa Marcinkiewicza

Nagroda im. Kazimierza Kuratowskiego dla Borysa Kucy