Studenci Informatyki Analitycznej mistrzami Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym

Drużyna w składzie: Antoni Długosz, Grzegorz Gawryał oraz Jacek Salata zwyciężyła w Mistrzostwach Centralnej Europy w Programowaniu Zespołowym, które odbyły się w dniach 26-27 listopada w Ljubljanie (Słowenia).

Nasz zespół rozwiązał 10 z 12 zadań, wyprzedzając reprezentację Uniwersytetu Warszawskiego (która również rozwiązała 10 zadań, ale w gorszym czasie) oraz Uniwersytet Karola w Pradze i Uniwersytet w Zagrzebiu (po 8 zadań). Wygrywając zawody europejskie, nasi zawodnicy zapewnili sobie miejsce w światowych finałach International Collegiate Programming Competition, czyli Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym, które planowane są na jesień 2023, a odbędą się w Egipcie. Jest to pierwsze zwycięstwo Uniwersytetu Jagiellońskiego w ponad 20-letniej historii startów w MIstrzostwach Centralnej Europy. Złoci medaliści - Antoni Długosz, Grzegorz Gawryał i Jacek Salata - są studentami informatyki analitycznej na naszym Wydziale.

Na 5. miejscu, ze srebrnym medalem, uplasowała się kolejna drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego, w składzie:

Vladyslav Denysiuk
    Oleh Naver
    Roman Yanushevskyi

Nasi młodzi srebrni medaliści są tegorocznymi laureatami stypendium im. Franciszka Mertensa, pochodzącymi z Ukrainy.

Pozostałe drużyny UJ również zajęły wysokie miejsca:
miejsce 11: Justyna Jaworska, Jan Klimczak oraz Rafał Pyzik;
miejsce 13: Paweł Sankin, Bogdan Tolstik oraz Daniil Zabauski;
miejsce 17: Andrii Kuts, Kacper Topolski oraz Maksym Zub.

Pełny ranking dostępny jest na stronie CERC 2022.

Serdecznie gratulujemy pierwszym w historii zwycięzcom Mistrzostw z UJ oraz całej naszej reprezentacji pracującej pod opieką dra Lecha Duraja!!!

Zmarł Józef Piórek

Godziny pracy biblioteki

Sukcesy naszych studentów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym im. Vojtěcha Jarníka

Sztuczna inteligencja wsparciem w diagnostyce mikrobiologicznej