Grażyna Krużołek

Grażyna Krużołek zaraz po skończeniu szkoły podjęła pracę na Uniwersytecie Jagiellońskim i od 1973 roku nieprzerwanie była związana z naszym Wydziałem. Początkowo był to Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii, z którego następnie wydzielił się Wydział Matematyki i Fizyki, przekształcony w Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki, z którego po kolejnym podziale w 2003 roku wyodrębnił się Wydział Matematyki i Informatyki. Zawsze sumiennie i z oddaniem pracowała na rzecz Wydziału - początkowo w dziekanacie dydaktycznym, następnie w sekretariacie dydaktycznym nowo powstałego w 1976 roku Instytutu Informatyki, a od 1986 roku w dziekanacie. Przy jej pomocy zostało przeprowadzonych ponad 300 doktoratów, ponad 100 habilitacji i tyle samo profesur. Uczestniczyła w ponad 300 posiedzeniach rad wydziału jako protokolantka.

Była niezwykle wyważoną osobą o wysokiej kulturze osobistej i wrażliwości na drugiego człowieka. Cechowała ją oszczędność i precyzyjność w słowach – kto ją znał, wiedział, że dwoma słowami potrafiła oddać sedno sprawy. Miała dystans do otaczającego ją świata i umiała cieszyć się z drobnych rzeczy. Była nie tylko oddanym pracownikiem, ale dobrym człowiekiem, wspaniałą mamą, cudowną babcią oraz prawdziwym przyjacielem. Kochała przyrodę, zwierzęta, krzyżówki, uwielbiała czytać książki (zwłaszcza w wannie) i karpatkę z baru Czarodziej przy ulicy Karmelickiej.

Pomimo swojej długoletniej choroby nigdy nie narzekała. Żartowała, że czeka, aż fizycy skonstruują mięciutkie buty, które będą ją unosić centymetr nad ziemią. Dopiero konfrontacja z kolejną ciężką chorobą sprawiła, że od 9 lipca 2015 roku Grażyny Krużołek nie ma wśród nas. W naszej pamięci zawsze pozostanie, jako wspaniała osoba oddana rodzinie i pracy.

Wpominać też będziemy motto Grażyny, aby nie odkładać nic na potem, nauczyć się czerpać przyjemność z życia i pomagać innym.  Zawsze powtarzała, że bezinteresowna dobroć wróci do nas podwójnie.