Jagielloński Turniej Matematyczny

Jagielloński Turniej Matematyczny to ogólnopolski konkurs organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego pierwsza edycja odbyła się w roku szkolnym 2017/18.

Turniej podzielony jest na trzy etapy: dwa elektroniczne i jeden stacjonarny. W pierwszym każdy uczeń zmierzy się z zadaniami przypisanymi do jego indywidualnego konta na stronie internetowej. Na ich rozwiązanie będzie miał czas przez cały październik. Najlepsi zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu, w którym będą mieli kilka godzin na rozwiązanie prostszych zadań. Odpowiedzi powinni zapisać w formularzu dostępnym na stronie Turnieju po zalogowaniu się. Osoby z najlepszym wynikiem zaprosimy do Krakowa, gdzie odbędzie się dwudniowy finał. Pierwszego dnia finaliści rozwiążą dwa testy, które wyłonią zwycięzców, a drugiego będą mieli okazję poznać współuczestników podczas rozrywkowych mini-zawodów matematycznych.

Zapraszamy na stronę Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego oraz profil Turnieju na FB.

 

 

W dniach 2-3 marca 2019 r. na wydziale odbył się finał II edycji Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego. Około 200 uczestników przystąpiło do dwóch testów, jednego ogólnomatematycznego, drugiego związanego z wygłoszonym przez dra Marcina Kulczyckiego wykładem o logice rozmytej. Po tak intensywnej sobocie, w niedzielę nagrody odebrali najlepsi: Jan Fornal, Tomasz Ślusarczyk, Ola Kowalska, Kosma Kasprzak, Krzysztof Boryczka, Piotr Ryłko, Kamil Ciebiera, Juliusz Banecki, Gabriel Kiciński i Adam Szeruda. Ośmiorgu najlepszych uczestników z klas maturalnych wydział zagwarantował maksymalny wynik rekrutacji, jeśli wybiorą studia na matematyce lub matematyce komputerowej.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku.