Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Skip banner

Web Content Display Web Content Display

Matematyka komputerowa

mk.matinf.uj.edu.pl

Matematyka dla jednych jest uosobieniem piękna, harmonii i doskonałości; dla innych – kluczem do zrozumienia nauk. Od zarania dziejów dostarcza algorytmów umożliwiających rozwiązywanie problemów fizyki, inżynierii czy ekonomii.

W ostatnich latach ta jej rola gwałtownie wzrosła, bo dzięki komputerom obiektem zainteresowania matematyki stały się nie tylko problemy, które rozwiązać może człowiek posługując się kartką i ołówkiem, ale również algorytmy nieporównanie bardziej złożone, dla których nawet armia rachmistrzów nie wystarcza. Tak zrodziła się matematyka komputerowa.

Gigantyczne ilości danych gromadzą naukowcy, firmy i zwykli ludzie. Każdej minuty wysyłanych jest ponad 200 mln e-maili, wyszukiwanych jest 4 mln haseł, na Facebooku wstawianych jest 2,5 mln postów, a przez ostatnie dwa lata wyprodukowano tyle danych, ile przez całą wcześniejszą historię świata. Zgromadzić dane jest łatwo, ale wydobyć z nich użyteczną informację – trudno. Popyt na specjalistów z dziedziny matematyki komputerowej w świecie szybko rośnie, zaś absolwentów, którzy łączą umiejętności informatyczne z szeroką wiedzą matematyczną, brakuje...

Oto dlaczego warto studiować Matematykę Komputerową!

Matematyka Komputerowa to nowy kierunek studiów, łączący najważniejsze współcześnie obszary matematyki i informatyki.

Trzyletnie studia licencjackie dają algorytmiczne spojrzenie na klasyczne działy matematyki. Równocześnie oferują solidne przygotowanie w zakresie informatyki, obejmujące w szczególności praktyczną naukę języków programowania z uwzględnieniem nowoczesnych technik i paradygmatów.

Dwuletnie studia magisterskie pozwalają pogłębić zdobytą już wiedzę oraz uzyskać całościowe spojrzenie na efektywne wykorzystywanie komputerów przy rozwiązywaniu problemów matematycznych metodami algorytmicznymi.

Specjalnie opracowany program, komponujący efekty kształcenia zarówno kierunku matematyka jak i informatyka.

Dla najlepszych indywidualny program studiów pod opieką tutora.

Najważniejsze wykłady prowadzone specjalnie dla nowego kierunku. Pozostałe zajęcia wspólne z kierunkiem matematyka i z kierunkiem informatyka.

Szeroki wachlarz możliwości pracy: od firm informatycznych poprzez przemysł po pracę naukową.

Web Content Display Web Content Display