Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Jagielloński Turniej Matematyczny

Jagielloński Turniej Matematyczny

Jagielloński Turniej Matematyczny to ogólnopolski konkurs organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego pierwsza edycja odbyła się w roku szkolnym 2017/18. Turniej podzielony jest na trzy etapy: dwa elektroniczne i jeden stacjonarny. W pierwszym każdy uczeń zmierzy się z zadaniami przypisanymi do jego indywidualnego konta na stronie internetowej. Na ich rozwiązanie będzie miał czas przez cały październik. Najlepsi zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu, w którym będą mieli kilka godzin na rozwiązanie prostszych zadań. Odpowiedzi powinni zapisać w formularzu dostępnym na stronie Turnieju po zalogowaniu się. Osoby z najlepszym wynikiem zaprosimy do Krakowa, gdzie odbędzie się dwudniowy finał. Pierwszego dnia finaliści rozwiążą dwa testy, które wyłonią zwycięzców, a drugiego będą mieli okazję poznać współuczestników podczas rozrywkowych mini-zawodów matematycznych.

Zapraszamy na stronę Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego oraz profil Turnieju na FB.

Finał IV edycji

Finał IV edycji Turnieju odbył się w formie zdalnej 6 marca 2021 r.

Lista laureatów znajduje się na stronie Turnieju. Począwszy od drugiej edycji najlepszym laureatom z klas maturalnych przysługują przywileje rekrutacyjne (szczegóły można znaleźć w regulaminie Turnieju). Wszyscy uczestnicy etapu finałowego otrzymali drobny upominek, a laureaci nagrody ufundowane przez głównego sponsora turnieju — firmę Pega.

Wszystkim serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji Turnieju!

Finał III edycji

Finał III edycji Turnieju odbył się 2 czerwca 2020 r. Z powodu epidemii koronawirusa został zorganizowany w formie zdalnej. Jego uczestnicy wyłonieni zostali spośród niemal 1000 uczniów szkół średnich.

Lista laureatów znajduje się na stronie Turnieju. Na tych, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów, czekają indeksy na kierunkach matematyka i matematyka komputerowa na naszym wydziale! Dla wszystkich laureatów atrakcyjne nagrody rzeczowe zakupiono m. in. dzięki wsparciu sponsorów: firm Pega oraz Nokia, Fundacji MBanku i Akamai oraz wydawnictwu Copernicus Center Press.

Wszystkim ogromnie gratulujemy!

Finał II edycji

W dniach 2-3 marca 2019 r. na wydziale odbył się finał II edycji Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego. Około 200 uczestników przystąpiło do dwóch testów, jednego ogólnomatematycznego, drugiego związanego z wygłoszonym przez dra Marcina Kulczyckiego wykładem o logice rozmytej. Po tak intensywnej sobocie, w niedzielę nagrody odebrali najlepsi: Jan Fornal, Tomasz Ślusarczyk, Ola Kowalska, Kosma Kasprzak, Krzysztof Boryczka, Piotr Ryłko, Kamil Ciebiera, Juliusz Banecki, Gabriel Kiciński i Adam Szeruda. Ośmiorgu najlepszych uczestników z klas maturalnych wydział zagwarantował maksymalny wynik rekrutacji, jeśli wybiorą studia na matematyce lub matematyce komputerowej.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron