Tadeusz Kędzierski

Tadeusz Kędzierski urodził się 8 listopada 1955 w Jaworznie. Był pierwszym magistrem wypromowanym na kierunku informatyka w Uniwersytecie Jagiellońskim. Gdy w 1976 roku sekcja informatyki wydzieliła się z Koła Matematyków Studentów UJ i utworzone zostało samodzielne, studenckie Naukowe Koło Informatyków, Tadeusza Kędzierskiego wybrano wiceprezesem, a rok później Kędzierski został prezesem Koła.

Całe swoje życie zawodowe związał z Instytutem Informatyki UJ. Był wspaniałym, ciepłym kolegą. Chętnie dzielił się swoją szeroką wiedzą ze współpracownikami i studentami. Posiadał rzadki dar szybkiego nawiązywania kontaktów z ludźmi. Był niezwykle cenionym dydaktykiem. Zajęcia prowadzone przez Tadeusza charakteryzowały się atrakcyjną formą przekazu i dogłębną znajomością tematyki. Na jego pomoc mógł liczyć każdy pracownik mający kłopoty ze sprzętem lub oprogramowaniem.
Odszedł od nas zbyt wcześnie po długiej i ciężkiej chorobie w dniu 1 kwietnia 2011 roku w wieku 55 lat.