Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Matematyka

im.uj.edu.pl/dk/matematyka-na-uj

Łączymy tradycję z nowoczesnością, teorię z zastosowaniami, wysoki poziom naukowy z przyjazną atmosferą. Czeka na Ciebie nowoczesny klimatyzowany budynek położony w pięknej zielonej okolicy, z dobrym dojazdem, a w nim bezprzewodowy internet, świetnie wyposażone pracownie komputerowe i przestronna biblioteka.

W Krakowie, rodzinnym mieście największego polskiego matematyka Stefana Banacha, studiuje ponad 150 tysięcy młodych ludzi.

Kraków to nie tylko biblioteki i sale wykładowe, to także królewski Wawel, magiczny Rynek i modny Kazimierz. To centrum kultury i dobrej zabawy.

W roku 2010 Państwowa Komisja Akredytacyjna przyznała wyróżnienie dla kierunku matematyka na UJ.

Nasza oferta – specjalności

  • matematyka w ekonomii: pozwoli Ci na łączenie studiów z matematyki z elementami ekonomii, a w przyszłości zajęcie się matematyką finansową
  • ogólna: da Ci wszechstronne wykształcenie matematyczne
  • stosowana: przygotuje Cię do pracy w firmie (przemysł, finanse, IT), nauczy podstaw informatyki i modelowania matematycznego
  • teoretyczna: to wybór dla Ciebie, nie tylko wtedy, gdy marzysz o studiach doktoranckich lub karierze naukowej; to szansa na uzyskanie głębokiej wiedzy matematycznej i gwarancja wyjątkowej pozycji na rynku pracy.

Po uzyskaniu licencjatu można kontynuować u nas naukę na studiach II stopnia (magisterskich) – specjalności: finansowa, nauczycielska, stosowana, teoretyczna, a później III stopnia (doktoranckich).

Widok zawartości stron Widok zawartości stron