II Górski Rajd Wydziału Matematyki i Informatyki UJ

07.06.2024
W dniach 18-19 maja po razu drugi odbył się Górski Rajd WMiI UJ. W tym roku wybraliśmy się w Beskid Żywiecki - na Halę Lipowską.
Nasi studenci rozbili bank nagród w LXVII edycji konkursu im. Józefa Marcinkiewicza

23.05.2024
Z ogromną dumą przyjęliśmy informację, że nasi studenci zdobyli trzy nagrody oraz 7 wyróżnień w tegorocznej edycji konkursu Polskiego Towarzystwa Matematycznego na najlepszą pracę matematyczną. Na 15 laureatów i wyróżnionych aż 10 to nasi podopieczni.
Nagroda im. Kazimierza Kuratowskiego dla Borysa Kucy

22.05.2024
Tegorocznym Laureatem nagrody Kuratowskiego został nasz pracownik, dr Borys Kuca. Nagroda Kuratowskiego przyznawana jest matematykom, którzy nie ukończyli 30 lat do końca roku poprzedzającego przyznanie nagrody i którzy nie są laureatami nagród PTM (z wyłączeniem nagród dla młodych matematyków), ani też nagrody naukowej Wydziału III PAN.
Uniwersytet Jagielloński czołowym europejskim centrum studiów dla uczestników olimpiad międzynarodowych z nauk matematycznych

13.05.2024
W ciągu ostatnich sześciu lat Wydział Matematyki i Informatyki UJ stał się czołowym wydziałem w Polsce i jedną z najważniejszych jednostek uniwersyteckich w Europie, w której podejmują studia laureaci olimpiad międzynarodowych z nauk matematycznych.
Finały Ukraińskich Olimpiad Informatycznych

07.05.2024
W dniach 19-22 kwietnia odbyły się na naszym Wydziale połączone zawody Ukraińskiej Olimpiady Dziewcząt oraz Ukraińskiej Olimpiady Juniorów, organizowane wspólnie przez Ukraińską Federację Olimpiad Informatycznych oraz Wydział Matematyki i Informatyki UJ.