Nasi studenci Mistrzami Europy Środkowej w programowaniu zespołowym

12.12.2023
Drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego w składzie Antoni Długosz, Kacper Paciorek, Kacper Topolski zwyciężyła w Mistrzostwach Centralnej Europy w Programowaniu Zespołowym (ICPC CERC), które odbyły się w dniach 8-10 grudnia w Ljubljanie (Słowenia).
Zmarła Pani Janina Poznańska

08.12.2023
Ze smutkiem informujemy, że w dniu 4 grudnia 2023, w wieku 87 lat, zmarła Pani Janina Poznańska, długoletni pracownik sekretariatu ogólnego w Instytucie Matematyki UJ. Pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Rakowickim w poniedziałek, 11 grudnia o godzinie 12:20.
Narodowe Centrum Nauki sfinansuje kolejne badania na Wydziale

28.11.2023
Mimo bardzo niskiego współczynnika sukcesu w ostatnich konkursach NCN, pracownicy i doktoranci Wydziału po raz kolejny znaleźli się w nielicznym gronie ich laureatów.
Wielkie sukcesy studentów w International Student Team Competition in Mathematics (ISTCiM)

24.11.2023
Zawody odbyły się w dniach 10-12 listopada w Katowicach. Nasi studenci przywieźli z nich cztery medale drużynowe, w tym dwa złote, i liczne w klasyfikacji indywidualnej.
Zawody Wspinaczkowe WMiI

24.11.2023
14 października w Centrum Wspinaczkowym Avatar odbyły się pierwsze Zawody Wspinaczkowe Wydziału Matematyki i Informatyki UJ. Turniej spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem - do udziału zarejestrowało się 80 uczestników. Emocje były ogromne, problemy, które należało pokonać, bardzo zróżnicowane. Ostatecznie w kategorii kobiet zwyciężyła Magda Wójtowicz, zaś wśród mężczyzn najlepszy okazał się Artur Polański.