Aktualności

Wielki sukces drużyn UJ na Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym 2022

03.11.2022
Drużyny Uniwersytetu Jagiellońskiego odniosły wielki sukces w Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym, które odbyły się na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ w weekend 29-30 października. Na ogólną liczbę 12 przyznanych medali (po cztery złote, srebrne i brązowe), zespołom z naszego wydziału przypadło 5, w tym aż 3 złote!
Bohdan Grell (1937-2022)

30.10.2022
W dniu 27 października 2022 roku zmarł w Krakowie w wieku 85 lat doktor Bohdan Grell, emerytowany wykładowca naszego wydziału, znawca podstaw matematyki, teorii mnogości i teorii kategorii. Niezwykły człowiek i niezwykły matematyk.
Yuliia Tatarinova złotą medalistką Europejskiej Olimpiady Informatycznej Dziewcząt

24.10.2022
Z radością donosimy, że Yuliia Tatarinova, studentka I roku informatyki analitycznej UJ, laureatka Stypendium im. Julii Zdanowskiej, startując w ekipie Ukrainy zdobyła w sobotę złoty medal Europejskiej Olimpiady Informatycznej Dziewcząt (EGOI) - najważniejszego konkursu informatycznego dla uczennic i absolwentek szkół średnich.
Diamentowa Kreda 2022

17.10.2022
Podczas tegorocznej wydziałowej inauguracji roku akademickiego tradycyjnie już studenci wręczyli statuetki laureatom plebiscytu Diamentowa Kreda 2022. Nagrodzeni zostali: dr hab. Adam Roman, prof. UJ, dr Jakub Zygadło, prof. dr hab. Marek Zaionc, dr Marcin Sroka, dr Ewa Cygan, dr Damian Jelito, dr hab. Daniel Wilczak, prof. UJ, dr Sławomir Bakalarski.
Wydziałowa inauguracja roku akademickiego 2022/23

07.10.2022
6 października odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/23, podczas której wręczono stypendia przyznane przez nasz Wydział oraz wyróżnione dyplomy I, II i III stopnia. Studenci tradycyjnie nagrodzili laureatów plebiscytu Diamentowa Kreda, zaś dr hab. Adam Roman, prof. UJ wygłosił wykład pt. Jak testować oprogramowanie nie znając oczekiwanego wyniku testu?