II Górski Rajd Wydziału Matematyki i Informatyki UJ

W dniach 18-19 maja po razu drugi odbył się Górski Rajd WMiI UJ. W tym roku wybraliśmy się w Beskid Żywiecki - na Halę Lipowską.

Trasę rozpoczęliśmy w Sopotni Wielkiej, skąd niebieskim szlakiem tempem niespiesznym zaczęliśmy naszą wędrówkę w kierunku hali Rysianki. Niezwykły tego dnia czekał nas widok - powietrze było tak przejrzyste, że jak na dłoni widać było Tatry Zachodnie i Małą Fatrę. Po chwili odpoczynku i upajania się widokami ruszyliśmy dalej. Stąd już tylko 10-minutowy spacer dzielił nas od gościnnego schroniska na Hali Lipowskiej. Po dotarciu na miejsce okazało się, że gospodarze przygotowali dla nasprawdziwą ucztę przy ognisku.
Po godzinie 16 część uczestników ruszyła w drogę powrotną - najpierw na Halę Rysiankę, gdzie czekał nas przepiękny widok tęczy, a następnie szlakiem zielonym do Żabnicy.
Część uczestników rajdu została na Hali Lipowskiej do niedzieli. Rano kuchnia uraczyła nas wspaniałym śniadaniem i już po 9 ruszliśmy żółtym szlakiem w drogę powrotną do Rajczy, gdzie czekał na nas autobus do domu.

Już teraz nie możemy doczekać się kolejnego rajdu. Ciekawe, kto do nas dołączy za rok.

Adam Kanigowski laureatem Nagrody European Mathematical Society

Wykład profesora László Lovásza

Dr Mikołaj Frączyk otrzymał stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców

Kolejny sukces członków zespołu GMUM