Aktualności

Wręczenie dyplomów tegorocznym laureatom Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego

18.11.2022
15 listopada odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów tegorocznym laureatom Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego. W IV edycji konkursu wśród siedmiu laureatów aż trzech to studenci naszego wydziału: Bartłomiej Bychawski i Kosma Kasprzak, studenci na kierunku matematyka oraz Oleh Naver, student na kierunku informatyka analityczna.
Sukces naszej drużyny w Dhace

15.11.2022
Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego zajęła 16. miejsce w światowych finałach Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym (ICPC), które odbyły się 10 listopada 2022 w Dhace (Bangladesz).
Studenci z naszego wydziału ponownie wśród laureatów konkursu "Najlepsi z najlepszych!"

09.11.2022
Wsparcie finansowe otrzymał dr Lech Duraj, którego działania mają umożliwić najlepszym studentom Uniwersytetu Jagiellońskiego udział w największych i najbardziej prestiżowych światowych zawodach informatycznych i matematycznych.
Wielki sukces drużyn UJ na Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym 2022

03.11.2022
Drużyny Uniwersytetu Jagiellońskiego odniosły wielki sukces w Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym, które odbyły się na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ w weekend 29-30 października. Na ogólną liczbę 12 przyznanych medali (po cztery złote, srebrne i brązowe), zespołom z naszego wydziału przypadło 5, w tym aż 3 złote!
Bohdan Grell (1937-2022)

30.10.2022
W dniu 27 października 2022 roku zmarł w Krakowie w wieku 85 lat doktor Bohdan Grell, emerytowany wykładowca naszego wydziału, znawca podstaw matematyki, teorii mnogości i teorii kategorii. Niezwykły człowiek i niezwykły matematyk.