Studenci z naszego wydziału ponownie wśród laureatów konkursu "Najlepsi z najlepszych!"

Wsparcie finansowe otrzymał dr Lech Duraj, którego działania mają umożliwić najlepszym studentom Uniwersytetu Jagiellońskiego udział w największych i najbardziej prestiżowych światowych zawodach informatycznych i matematycznych.

Resort nauki ogłosił wyniki konkursu "Najlepsi z najlepszych! 4.0.". Do realizacji skierowano 5 projektów zgłoszonych przez UJ na łączną kwotę ponad 300 tys. zł. Ministerialny grant w wysokości 110 tys. zł trafił także do studentów z naszego wydziału. Długoterminowym założeniem projektu "Programiści Przyszłości 2022" jest wyszkolenie światowej klasy specjalistów radzących sobie z najtrudniejszymi problemami współczesnej informatyki. Należy wspomnieć, iż w poprzednich edycjach konkursu również pozyskiwaliśmy fundusze na kształcenie studentów.

Poza naszym wydziałem, wsparcie w rozwoju swojej aktywności naukowej uzyskają także studenci z Wydziału Prawa i Administracji, Wydziału Lekarskiego, Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych oraz Wydziału Filozoficznego.

Program "Najlepsi z najlepszych! 4.0" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Serdecznie gratulujemy!

Dr hab. Leokadia Białas-Cież, prof. UJ wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Matematycznego
Druga nagroda dla mgr. Krzysztofa Potępy w XXXIX Ogólnopolskim Konkursie PTI na najlepsze prace magisterskie z informatyki
Studenci Informatyki Analitycznej mistrzami Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym