Sukces polskich reprezentantek na EGMO

25.04.2024
Z tegorocznej Europejskiej Olimpiady Matematycznej Dziewcząt (European Girls' Mathematical Olympiad - EGMO) polskie reprezentantki wróciły ze znakomitymi wynikami - trzema srebrnymi medalami i wzmianką zaszczytną.
Zmarł Józef Piórek

23.04.2024
W dniu 22 kwietnia 2024 roku zmarł, w wieku 75 lat, Józef Piórek. Z Instytutem Matematyki UJ był związany przez 49 lat. Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona w środę, 24 kwietnia 2024 r. o godzinie 11:00 w kaplicy na Cmentarzu Batowickim, przy ul. Powstańców 48, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.
Godziny pracy biblioteki

22.04.2024
Z powodu wyłączenia zasilania w dniach 24.04 - 26.04.2024 r. Biblioteka Wydziałowa będzie czynna w godz. 9.00 - 17.00.
Sukcesy naszych studentów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym im. Vojtěcha Jarníka

22.04.2024
W dniach 12-14 kwietnia odbył się na Uniwersytecie w Ostrawie Międzynarodowy Konkurs Matematyczny im. Vojtěcha Jarníka. Nasz wydział reprezentowali czterej studenci. Z radością informujemy o ich wynikach, zwracając przede wszystkim uwagę na sukces odniesiony przez Łukasza Orskiego.
Sztuczna inteligencja wsparciem w diagnostyce mikrobiologicznej

16.04.2024
Interdyscyplinarny zespół złożony pracowników naszego Wydziału oraz Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego opracował metodę szybkiej identyfikacji bakterii i grzybów na zdjęciach z mikroskopu świetlnego.