Skip banner

Навигация Навигация

Prof. Wojciech Kucharz członkiem korespondentem Polskiej Akademii Umiejętności

05.07.2022
Prof. Wojciech Kucharz został powołany na członka korespondenta Wydziału III Nauk Ścisłych i Technicznych Polskiej Akademii Umiejętności
Zmarła Antonina Spisak-Gamble

27.06.2022
Doszła nas ze Stanów Zjednoczonych smutna wiadomość o śmierci doktor Antoniny Spisak-Gamble (1946-2022).
Dr hab. Piotr Niemiec, prof. UJ laureatem Laudacji Studenckich 2022

20.06.2022
Z radością informujemy, że dr hab. Piotr Niemiec, prof UJ, prodziekan ds. studenckich, został laureatem plebiscytu "Laudacje Studenckie 2022" w kategorii Mentor Studenta.
Dr hab. Adam Osękowski laureatem Nagrody im. Włodzimierza Mlaka i Zdzisława Opiala

06.06.2022
W tym roku laureatem Nagrody im. Włodzimierza Mlaka i Zdzisława Opiala został dr. hab. Adam Osękowski (UW). Jego działalność naukowa dotyczy teorii prawdopodobieństwa (w tym teorii martyngałów) i analizy, szczególnie analizy fourierowskiej.
Centrum Dioscuri na WMiI UJ

25.05.2022
Jesienią 2023 roku na naszym wydziale powstanie Centrum Dioscuri - Random Walks in Geometry and Topology kierowane przez absolwenta matematyki UJ Mikołaja Frączyka. Centra Doskonałości Naukowej Dioscuri to program Towarzystwa Maxa Plancka (Max-Planck-Gesellschaft), którego celem jest utworzenie nowych grup badawczych w Europie Środkowej i Wschodniej. Ich zadanie to prowadzenie badań naukowych na najwyższym poziomie. Nowa grupa badawcza na UJ w ciągu pięciu lat otrzyma 1,5 miliona euro. Każde Centrum Dioscuri współpracuje z badaczem pracującym w Niemczech. Centrum Mikołaja Frączyka będzie wspierane przez Romana Sauera z Karlsruhe Institute of Technology (KIT).