Skip banner

Навигационная цепочка Навигационная цепочка

Naukowcy z Polski, Litwy i całego świata: Razem z Ukrainą

04.03.2022
Przekazujemy apel Wydziału Filozoficznego UJ: Dziś stajemy po stronie naszych ukraińskich Koleżanek i Kolegów, po stronie całej Ukrainy. Prosimy Koleżanki i Kolegów w świecie, aby dołączyli do nas. Razem potępiamy rosyjską agresję. Razem odrzucamy absurdalną ideologię, w imię której rosyjski agresor odmawia Ukrainie prawa do istnienia, samostanowienia i suwerenności. Razem jesteśmy z Ukrainą.
Odwołanie ICM 2022

27.02.2022
Decyzja Komitetu Wykonawczego Międzynarodowej Unii Matematycznej (IMU) w sprawie zbliżającego się ICM 2022 i Walnego Zgromadzenia IMU
Rektor UJ: Pragnę wyrazić solidarność z całym narodem ukraińskim

24.02.2022
Z wielkim smutkiem i oburzeniem przyjąłem tragiczną informację o agresji zbrojnej Rosji na Ukrainę, stanowiącej bezprecedensowe złamanie umów międzynarodowych i standardów współpracy - napisał prof. Jacek Popiel, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, w liście do społeczności akademickiej najstarszej polskiej uczelni, którego treść publikujemy w dalszej części.
Nagroda Ministra Edukacji i Nauki za całokształt dorobku naukowego dla prof. Marka Jarnickiego

24.02.2022
Podczas gali Dnia Nauki Polskiej, 19 lutego br, Profesor Marek Jarnicki otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki za całokształt dorobku naukowego.
Konkurs im. Józefa Marcinkiewicza rozstrzygnięty

23.02.2022
Dwóch studentów naszego Wydziału zostało nagrodzonych w LXV edycji konkursu im. Józefa Marcinkiewicza na najlepszą pracę studencką z matematyki.