Skip banner

Навигация Навигация

Robert Szczelina laureatem Programu im. Bekkera

12.02.2024
Dr Robert Szczelina został laureatem Programu im. Bekkera (Nawa), w ramach którego otrzyma finansowanie dziewięciomiesięcznego naukowego pobyt zagranicznego w János Bolyai Mathematical Institute na University w Segedynie.
Zmarł Profesor Marek Jarnicki

30.01.2024
Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 29 stycznia zmarł profesor Marek Jarnicki, w latach 2003-2008 pierwszy Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Razem z wieloma członkami naszej Wydziałowej społeczności pamiętać Go będziemy, jako wspaniałego naukowca, perfekcyjnego wykładowcę, doskonałego organizatora i niezawodnego przyjaciela.
Praca dr. hab. Adama Kanigowskiego, prof. UJ przyjęta przez Annals of Mathematics

29.01.2024
Praca pt. "Exponential mixing implies Bernoulli", której oprócz dr. hab. Adama Kanigowskiego, prof UJ współautorami są Dmitry Dolgopyat oraz Federico Rodriguez Hertz została przyjęta przez Annals of Mathemtics.
Nasi studenci nagrodzeni w konkursie PTM im. Anny Zofii Krygowskiej

24.01.2024
Pani Nikola Cziudaj otrzymała III nagrodę w konkursie Polskiego Towarzystwa Matematycznego im. Anny Zofii Krygowskiej na najlepszą pracę studencką z dydaktyki matematyki 2023. W gronie wyróżnionych znaleźli się też: pan Kamil Habrat oraz pani Kamila Księżyc.
Zmarł pan Tomasz Dulęba (22.04.1941 - 12.01.2024)

16.01.2024
W piątek 12 stycznia 2024 roku zmarł Pan Tomasz Dulęba emerytowany starszy bibliotekarz w bibliotece Instytutu Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, dla którego praca w bibliotece nie była obowiązkiem lecz powołaniem.