Skip banner

Навигация Навигация

Tomasz Kobos zwycięzcą Biegu 7 Dolin 100 km

12.09.2023
9 września odbył się 14. Bieg 7 Dolin. Na starcie stanęło 466 biegaczy, lecz tylko niecała połowa z nich dotarła do mety. Tomasz Kobos z czasem 9 godzin 26 minut i 8 sekund wygrał nie tylko w swojej kategorii wiekowej, ale w całej stawce.
Centrum Dioscuri na naszym Wydziale

07.09.2023
1 września 2023 roku na naszym Wydziale rozpoczęło działalność Centrum Doskonałości Naukowej Dioscuri - Random Walks in Geometry and Topology kierowane przez absolwenta matematyki UJ dr Mikołaja Frączyka.
Wielki sukces naszej ekipy w IMC

07.08.2023
Wczoraj wieczorem zakończyła się trzydziesta edycja konkursu IMC (International Mathematics Competition for University Students). Po ograniczeniach pandemicznych poprzednich dwóch lat konkurs powrócił do organizacji zawodów wyłącznie w trybie stacjonarnym w bułgarskim Błagojewgradzie. W konkursie wzięło udział 393 zawodników; liczba ta jest rekordowa na przestrzeni lat, jeżeli nie liczyć konkursów odbywających się w trybie zdalnym.
Adam Kanigowski współautorem artykułu w „Annals of Mathematics”

07.07.2023
Praca "Prime number theorem for analytic skew products" trzech autorów: Adama Kanigowskiego (WMiI Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz University of Maryland), Mariusza Lemańczyka (UMK w Toruniu) i Maksyma Radziwiłła (Caltech) została właśnie przyjęta do publikacji w Annals of Mathematics.
Uroczyste odsłonięcie pomnika Mikołaja Kopernika

07.06.2023
W dniu 7 czerwca odbyło się na III Kampusie UJ odsłonięcie rzeźby przedstawiającej Mikołaja Kopernika jako studenta Akademii Krakowskiej. Jej autorem jest wybitny rzeźbiarz, profesor ASP w Krakowie, Karol Badyna, twórca wielu monumentów rozsianych licznie po całej Polsce i świecie (m.in. w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Chicago, Tel Awiwie oraz Singapurze), który swoje dzieło postanowił ofiarować Uniwersytetowi Jagiellońskiemu. Rzeźba przedstawia młodego Kopernika siedzącego na niskim podwyższeniu, trzymającego w prawej dłoni cyrkiel i kreślącego nim rysunek na wielkiej karcie papieru rozłożonej u jego stóp.