Skip banner

Навигация Навигация

Odwołanie ICM 2022

27.02.2022
Decyzja Komitetu Wykonawczego Międzynarodowej Unii Matematycznej (IMU) w sprawie zbliżającego się ICM 2022 i Walnego Zgromadzenia IMU
Rektor UJ: Pragnę wyrazić solidarność z całym narodem ukraińskim

24.02.2022
Z wielkim smutkiem i oburzeniem przyjąłem tragiczną informację o agresji zbrojnej Rosji na Ukrainę, stanowiącej bezprecedensowe złamanie umów międzynarodowych i standardów współpracy - napisał prof. Jacek Popiel, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, w liście do społeczności akademickiej najstarszej polskiej uczelni, którego treść publikujemy w dalszej części.
Nagroda Ministra Edukacji i Nauki za całokształt dorobku naukowego dla prof. Marka Jarnickiego

24.02.2022
Podczas gali Dnia Nauki Polskiej, 19 lutego br, Profesor Marek Jarnicki otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki za całokształt dorobku naukowego.
Konkurs im. Józefa Marcinkiewicza rozstrzygnięty

23.02.2022
Dwóch studentów naszego Wydziału zostało nagrodzonych w LXV edycji konkursu im. Józefa Marcinkiewicza na najlepszą pracę studencką z matematyki.
Zmarła Zofia Denkowska

04.01.2022
Smutne wieści przyszły do nas z Francji. Po długoletniej chorobie zmarła nagle, 19 grudnia 2021 r., w Angers profesor matematyki Zofia Denkowska, przez przeszło dwie dekady związana z Uniwersytetem Jagiellońskim.