Skip banner

Навигационная цепочка Навигационная цепочка

Навигация Навигация

Odwołanie ICM 2022

Decyzja Komitetu Wykonawczego Międzynarodowej Unii Matematycznej (IMU) w sprawie zbliżającego się ICM 2022 i Walnego Zgromadzenia IMU

26 lutego 2022 r. Komitet Wykonawczy IMU zdecydował, że:

• Międzynarodowy Kongres Matematyków (ICM) 2022 odbędzie się jako wydarzenie w pełni wirtualne, organizowane poza Rosją, ale zgodnie z pierwotnym harmonogramem zaplanowanym dla Sankt Petersburga.
  • Udział w wirtualnym wydarzeniu ICM będzie bezpłatny.
  • Zgromadzenie Ogólne IMU (GA) odbędzie się poza Rosją.
  • Ceremonia wręczenia nagród 2022 IMU GA odbędzie się następnego dnia po IMU GA, w tym samym miejscu co IMU GA.
  • Daty ICM i GA pozostaną niezmienione.

Komitet Wykonawczy IMU zdecydowanie ponadto potępił działania Rosji, kierując najgłębsze współczucie do ukraińskich matematyków i całego narodu ukraińskiego.

Recommended
Sukces polskich reprezentantek na EGMO

Zmarł Józef Piórek

Godziny pracy biblioteki