Skip banner

Навигационная цепочка Навигационная цепочка

Zmarła Antonina Spisak-Gamble

Doszła nas ze Stanów Zjednoczonych smutna wiadomość o śmierci doktor Antoniny Spisak-Gamble (1946-2022).

Antonina (Aneta) Spisak-Gamble ukończyła w Krakowie VII LO i była finalistką XV Olimpiady Matematycznej. W roku 1968 obroniła magisterium z matematyki na UJ, a następnie pracowała w krakowskim oddziale Instytutu Maszyn Matematycznych kierowanym przez profesora Zdzisława Opiala. W roku 1974 doktoryzowała się z matematyki także na UJ, a jej promotorem był profesor Andrzej Lasota (była czwartą z grona jego 21 doktorantów). Wkrótce potem wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie zajmowała się matematyką i muzyką. Przez wiele lat była współwłaścicielką amerykańskiej firmy nagraniowej Dorian Recordings i aktywnym producentem muzycznym. Ostatnio mieszkała w Teksasie.

Jej pogrzeb odbędzie się w czwartek, 30 czerwca, o godzinie 10.20 na Cmentarzu Rakowickim.

Recommended
Wielkie sukcesy uczniów objętych projektami prowadzonymi przez nasz wydział
Msza święta w 50. rocznicę śmierci profesora Tadeusza Ważewskiego
Sukces naszej drużyny na International Mathematics Competition for University Students