Zmarła Antonina Spisak-Gamble

Doszła nas ze Stanów Zjednoczonych smutna wiadomość o śmierci doktor Antoniny Spisak-Gamble (1946-2022).

Antonina (Aneta) Spisak-Gamble ukończyła w Krakowie VII LO i była finalistką XV Olimpiady Matematycznej. W roku 1968 obroniła magisterium z matematyki na UJ, a następnie pracowała w krakowskim oddziale Instytutu Maszyn Matematycznych kierowanym przez profesora Zdzisława Opiala. W roku 1974 doktoryzowała się z matematyki także na UJ, a jej promotorem był profesor Andrzej Lasota (była czwartą z grona jego 21 doktorantów). Wkrótce potem wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie zajmowała się matematyką i muzyką. Przez wiele lat była współwłaścicielką amerykańskiej firmy nagraniowej Dorian Recordings i aktywnym producentem muzycznym. Ostatnio mieszkała w Teksasie.

Jej pogrzeb odbędzie się w czwartek, 30 czerwca, o godzinie 10.20 na Cmentarzu Rakowickim.

Sukces naszej drużyny na International Mathematics Competition for University Students
Kolejne sukcesy na naszym wydziale
Marcin Sroka laureatem Międzynarodowej Nagrody im. Stefana Banacha
Prof. Wojciech Kucharz członkiem korespondentem Polskiej Akademii Umiejętności