Skip banner

Навигационная цепочка Навигационная цепочка

Навигация Навигация

Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента

Sztuczna inteligencja wsparciem w diagnostyce mikrobiologicznej

Interdyscyplinarny zespół złożony pracowników naszego Wydziału oraz Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego opracował metodę szybkiej identyfikacji bakterii i grzybów na zdjęciach z mikroskopu świetlnego.

Zaproponowana technika, wykorzystująca głębokie sieci neuronowe, ma potencjał na znaczne przyspieszenie procedur w diagnostyce laboratoryjnej, przemyśle i monitorowaniu żywności. Jest ona wynikiem wieloletniej współpracy grupy dra hab. Bartosz Zieliński, prof. UJ z Katedry Informatyki Stosowanej i zespołu prof. dr hab. Moniki Brzychczy-Włoch, kierującej Zakładem Molekularnej Mikrobiologii Medycznej UJ.

Więcej na temat wynalazku przeczytać można na stronie internetowej Forum Akademickiego.

Recommended
Uniwersytet Jagielloński czołowym europejskim centrum studiów dla uczestników olimpiad międzynarodowych z nauk matematycznych

Finały Ukraińskich Olimpiad Informatycznych

V Polska Konferencja Sztucznej Inteligencji