Skip banner

Навигационная цепочка Навигационная цепочка

Навигация Навигация

Finały Ukraińskich Olimpiad Informatycznych

W dniach 19-22 kwietnia odbyły się na naszym Wydziale połączone zawody Ukraińskiej Olimpiady Dziewcząt oraz Ukraińskiej Olimpiady Juniorów, organizowane wspólnie przez Ukraińską Federację Olimpiad Informatycznych oraz Wydział Matematyki i Informatyki UJ.

Podobnie jak w zeszłym roku, 60 zawodników z Ukrainy przyjechało do Krakowa, aby rywalizować o medale oraz miejsca w reprezentacji na zawody międzynarodowe. Do gościnnego udziału zostało również zaproszonych ośmioro uczniów z Polski. Zwycięzcami Olimpiady zostali Daria Lobas oraz Maksym Shvedchenko, a oprócz nich maksymalny wynik 800 punktów uzyskała jeszcze jedna zawodniczka z Ukrainy, Kseniia Strelbytska oraz troje Polaków - Piotr Dybich, Sylwia Sapkowska i Paulina Żeleźnik.

Jesteśmy dumni z tego, że możemy wspierać Ukraińską Olimpiadę Informatyczną w tym trudnym czasie. Serdecznie dziękujemy Dziekanowi wydziału, prof. Włodzimierzowi Zwonkowi, który po raz kolejny wyraził zgodę na zorganizowanie olimpiad w naszym budynku. Za pomoc w organizacji dziękujemy naszym pracownikom, szczególnie Iwonie Cieślik, Lechowi Durajowi, Monice Gillert i Andrzejowi Pezarskiemu, a także wolontariuszom - naszym ukraińskim i polskim studentom. Nad całością, podobnie jak w roku ubiegłym, czuwał także Anton Tsypko, prezes Ukraińskiej Federacji Olimpiad Informatycznych.

Смотреть фотогалерею
Recommended
Uniwersytet Jagielloński czołowym europejskim centrum studiów dla uczestników olimpiad międzynarodowych z nauk matematycznych

V Polska Konferencja Sztucznej Inteligencji