Dr hab. Piotr Micek, prof UJ laureatem konkursu Weave-UNISONO

27.12.2023
Trójstronny projekt ,,Struktura produktowa grafów planarnych" będzie prowadzony przez trzy zespoły pod kierownictwem Gwenaëla Joreta z Wolnego Uniwersytetu w Brukseli, Torstena Ueckerdta z Karlsruher Institut für Technologie, oraz Piotra Micka z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Budżet przyznany polskiemu zespołowi to ponad 900 tys. zł.
Nasi studenci Mistrzami Europy Środkowej w programowaniu zespołowym

12.12.2023
Drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego w składzie Antoni Długosz, Kacper Paciorek, Kacper Topolski zwyciężyła w Mistrzostwach Centralnej Europy w Programowaniu Zespołowym (ICPC CERC), które odbyły się w dniach 8-10 grudnia w Ljubljanie (Słowenia).
Zmarła Pani Janina Poznańska

08.12.2023
Ze smutkiem informujemy, że w dniu 4 grudnia 2023, w wieku 87 lat, zmarła Pani Janina Poznańska, długoletni pracownik sekretariatu ogólnego w Instytucie Matematyki UJ. Pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Rakowickim w poniedziałek, 11 grudnia o godzinie 12:20.
Narodowe Centrum Nauki sfinansuje kolejne badania na Wydziale

28.11.2023
Mimo bardzo niskiego współczynnika sukcesu w ostatnich konkursach NCN, pracownicy i doktoranci Wydziału po raz kolejny znaleźli się w nielicznym gronie ich laureatów.
Wielkie sukcesy studentów w International Student Team Competition in Mathematics (ISTCiM)

24.11.2023
Zawody odbyły się w dniach 10-12 listopada w Katowicach. Nasi studenci przywieźli z nich cztery medale drużynowe, w tym dwa złote, i liczne w klasyfikacji indywidualnej.