Adam Polak wyróżniony w konkursie o Nagrodę im. Witolda Lipskiego

09.11.2021
Rada Nagrody im. Witolda Lipskiego postanowiła przyznać w roku 2021 wyróżnienie doktorowi Adamowi Polakowi. Nagroda przyznawana jest od 2005 roku młodym polskim naukowcom (poniżej 30 roku życia) za dorobek w zakresie informatyki i jej zastosowań.
Sukces polskiej reprezentacji podczas International Tournament of Young Mathematicians 2021

03.11.2021
Drużyna Team Poland 2 zdobyła główną nagrodę Grand First Prize, zaś Team Poland 1 srebrny medal w prestiżowych zawodach ITYM 2021.
Diamentowa Kreda 2021

18.10.2021
Podczas tegorocznej wydziałowej inauguracji studenci po raz kolejny wręczyli statuetki Diamentowej Kredy najlepszym dydaktykom na poszczególnych kierunkach prowadzonych na naszym Wydziale. Laureatami plebiscytu zostali: dr hab. Adam Roman, prof. UJ, mgr Maciej Skwirczyński, dr Lech Duraj, dr Iwona Cieślik, dr Krzysztof Ciesielski, prof. UJ, dr Joanna Orewczyk, dr hab. Daniel Wilczak, prof. UJ, mgr Michał Lipiński.
Sukces naszych studentów i tutorowanych uczniów w elitarnych zawodach matematycznych

18.10.2021
Romanian Master of Mathematics (rozegrane 11-16 października br.) to zawody, na które zapraszane są najlepsze kraje z Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej, dlatego ich poziom jest bardzo wysoki i uchodzą za najtrudniejszy na świecie konkurs matematyczny dla uczniów. W tym roku brali w nich wyjątkowo udział studenci I roku, którzy właśnie ukończyli szkołę średnią.
Nagroda Premiera za rozprawę doktorską dla Anny Szczepanek

18.10.2021
Nagrodę Prezesa Rady Ministrów w kategorii wyróżniająca się rozprawa doktorska za rok 2020 otrzymała dr Anna Szczepanek z Instytutu Matematyki, autorka rozprawy „Quantum Dynamical Entropy of Unitary Operators in Finite-dimensional State Spaces" napisanej pod kierunkiem dra hab. Wojciecha Słomczyńskiego „za duży wkład w teorię układów dynamicznych i informatykę kwantową: zbadanie chaotyczności układu kwantowego poprzez klasyczną entropię dynamiczną przy zastosowaniu zaawansowanych narzędzi matematycznych, zaś w informatyce kwantowej za zbadanie jakie własności zachowują się przy mnożeniu tensorowym".