Adam Polak wyróżniony w konkursie o Nagrodę im. Witolda Lipskiego

Rada Nagrody im. Witolda Lipskiego postanowiła przyznać w roku 2021 wyróżnienie doktorowi Adamowi Polakowi. Nagroda przyznawana jest od 2005 roku młodym polskim naukowcom (poniżej 30 roku życia) za dorobek w zakresie informatyki i jej zastosowań.

Adam Polak obronił doktorat na Uniwersytecie Jagiellońskim pod opieką prof. Pawła Idziaka. W trakcie studiów doktoranckich odbył staż naukowy na MIT u prof. Virginii Vassilevskiej Williams. Obecnie realizuje staż podoktorski na École Polytechnique Fédérale de Lausanne. Jego zainteresowania badawcze dotyczą przede wszystkim podstawowych pytań z dziedziny algorytmów i złożoności obliczeniowej, w szczególności tzw. złożoności drobnoziarnistej (fine-grained complexity).

Więcej informacji o nagrodzie dostępnych jest na stronie Konkursu.

Jagiellońskie Warsztaty Olimpijskie - Informatyka
Sukcesy w konkursach NCN
Uroczyste wręczenie medalu Béli Szőkefalvi-Nagy za rok 2020 Profesorowi Franciszkowi Hugonowi Szafrańcowi
Sukces naszych studentów podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Programowaniu Zespołowym 2021