Nasi studenci nagrodzeni w konkursie PTM im. Anny Zofii Krygowskiej

Pani Nikola Cziudaj otrzymała III nagrodę w konkursie Polskiego Towarzystwa Matematycznego im. Anny Zofii Krygowskiej na najlepszą pracę studencką z dydaktyki matematyki 2023. W gronie wyróżnionych znaleźli się też: pan Kamil Habrat oraz pani Kamila Księżyc.

Konkurs im. Anny Zofii Krygowskiej, prekursorki współczesnej dydaktyki matematyki, jest skierowany do studentów i absolwentów uczelni wyższych działających w Polsce, a przedmiotem konkursu są prace istotne dla dydaktyki matematyki. Nasi studenci nagrodzeni zostali za następujące prace:
Nikola Cziudaj za pracę magisterską pt. Stereometria w zadaniach konkursowych, napisaną pod kierunkiem dra Zdzisława Pogody, prof. UJ;
Kamil Habrat za pracę magisterską pt. Twierdzenie Pitagorasa – dowody, uogólnienia, zastosowania, napisaną pod kierunkiem dra Krzysztofa Ciesielskiego, prof. UJ;
Kamila Księżyc za pracę magisterską pt. Umiejętności matematyczne uczniów klas szóstych i ósmych szkoły podstawowej w zakresie geometrii po okresie nauki zdalnej, napisaną pod kierunkiem dra Jerzego Szczepańskiego, prof. UJ.

Laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

Zmarła pani dr Zdzisława Dybiec

Tomasz Kania i Przemysław Spurek laureatami konkursu SONATA BIS