Tomasz Kania i Przemysław Spurek laureatami konkursu SONATA BIS

W najnowszej edycji konkursu SONATA BIS, ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki, laureatami zostali dr hab. Tomasz Kania, prof. UJ - pracownik Instytutu Matematyki oraz dr hab. Przemysław Spurek, prof. UJ - pracownik Instytutu Informatyki i Matematyki Komputerowej. Grant SONATA BIS przyznawany jest na projekty badawcze mające na celu powołanie nowego zespołu naukowego i skierowany jest do młodych naukowców.

Spośród 420 wniosków o przyznanie finansowania w ramach SONATY BIS, które wpłynęły do NCN, zespoły ekspertów wyłoniły 38 laureatów. Wśród nich znalazły się dwa projekty naszych pracowników. Projekt dr. hab. Tomasza Kani, prof. UJ zatytułowany Złożoność i opisywalność borelowska w analizie: od wolności do polskości otrzymał finansowanie w wysokości 1.216.181 złotych, zaś projektowi dr. hab. Przemysława Spurka, prof. UJ Modele generatywne 3D oparte na reprezentacji NeRF przyznano środki w wysokości 1.578.444 złotych.

Serdecznie gratulujemy!

V Polska Konferencja Sztucznej Inteligencji