Zmarł Paweł Tomasiewicz

Z wielkim żalem informujemy, że dziś rano 16 lutego 2024 w wieku 54 lat po ciężkiej chorobie zmarł nasz wieloletni pracownik Paweł Tomasiewicz. Uroczystości żałobne odbędą się 21 lutego o godz. 10.00 w Mydlnikach w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Pan Paweł Tomasiewicz został zatrudniony w Instytucie Matematyki w 2000 roku na stanowisko techniczne jako doświadczony pracownik z  długoletnim stażem. Przez lata pracy w Instytucie Matematyki dał się poznać jako osoba zdyscyplinowana, chętna do podejmowania nowych obowiązków, a przy tym bardzo życzliwa i zawsze skora do pomocy. Cechy te zostały szybko zauważone przez Dyrekcję Instytutu Matematyki, która powierzała mu coraz bardziej odpowiedzialne obowiązki administracyjne. Po przejściu w 2008 roku wszystkich jednostek Wydziału Matematyki i Informatyki do wspólnego nowego budynku na Kampusie UJ, Pan Paweł Tomasiewicz w ramach reorganizacji został przeniesiony do pracy w administracji wydziałowej, gdzie przez wiele lat odpowiedzialny był za przekazywanie dokumentacji pomiędzy jednostkami uniwersyteckimi a Wydziałem.

Pan Paweł Tomasiewicz zawsze z ogromnym zaangażowaniem traktował swoje obowiązki, pomagał przy organizacji wielu imprez wydziałowych i ogólnouniwersyteckich. Od 2017 roku odpowiedzialny był też za zaopatrzenie wydziału w bieżące materiały eksploatacyjne oraz bieżące przeglądy konserwacyjne sal dydaktycznych. Był na wydziale fachowcem, pierwszą osobą, do której zwracaliśmy się w sprawach awaryjnych związanych z funkcjonowaniem i naprawą sprzętu oraz wyposażenia budynku. W 2017 roku otrzymał Złoty Medal za długoletnią służbę. Za wieloletnią, wzorową pracę wielokrotnie nagradzany był też nagrodami Rektora UJ z okazji inauguracji roku akademickiego.

V Polska Konferencja Sztucznej Inteligencji

Sukces polskich reprezentantek na EGMO