Skip banner

Навигационная цепочка Навигационная цепочка

Muzeum komputerów

Z inicjatywy koła naukowego studentów informatyki KSI przy Wydziale Matematyki i Informatyki powstało muzeum komputerów. Eksponaty pieczołowicie kolekcjonowano przez wiele lat. Zbiór jest unikalny choćby dlatego, że stanowią go maszyny, które w czasie swojej świetności pracowały na wydziale lub pochodzą z prywatnych kolekcji pracowników wydziału. A bezpośrednim udziałem wielu z nich są znaczące twierdzenia naukowe. Dziś chcemy tchnąć w nie nowe życie. Zasługują na to, bo historia każdej z maszyn wpisuje się w historię wydziału. Dla naszych młodszych gości ekspozycja będzie okazją do poznania protoplastów urządzeń, z których tak chętnie dziś korzystamy, a dla wielu z nas podróżą sentymentalną.

Warsztaty w Ośrodku Historii Informatyki – „Muzeum Komputerów” są organizowane jeden raz w miesiącu, tj. w trzecią środę miesiąca w godzinach 10-14, po uprzedniej rezerwacji lub po uzgodnieniu innego terminu. Zapytania w sprawie Warsztatów należy kierować na adres: historia.informatyki@matinf.uj.edu.pl. Więcej szczegółów znajduje się w regulaminie zamieszczonym poniżej.

Cena warsztatów dla maksymalnie dwunastoosobowej grupy wynosi:

• 300 zł dla grupy osób w wieku do 14 lat - za 45 minutowe spotkanie
  • 400 zł dla grupy osób w wieku od 15 lat - za 60 minutowe spotkanie