Skip banner

Навигационная цепочка Навигационная цепочка

Muzeum komputerów

Z inicjatywy koła naukowego studentów informatyki KSI przy Wydziale Matematyki i Informatyki powstanie muzeum komputerów. Eksponaty pieczołowicie kolekcjonowano przez wiele lat. Zbiór jest unikalny choćby dlatego, że stanowią go maszyny, które w czasie swojej świetności pracowały na wydziale lub pochodzą z prywatnych kolekcji pracowników wydziału. A bezpośrednim udziałem wielu z nich są znaczące twierdzenia naukowe. Dziś chcemy tchnąć w nie nowe życie. Zasługują na to, bo historia każdej z maszyn wpisuje się w historię wydziału. Dla naszych młodszych gości ekspozycja będzie okazją do poznania protoplastów urządzeń, z których tak chętnie dziś korzystamy, a dla wielu z nas podróżą sentymentalną.

Planowane otwarcie muzeum – jesień 2022.

Смотреть фотогалерею