Skip banner

Навигация Навигация

Nagroda dla Grzegorza Harańczyka

event-date: 22.06.2010

Doktorant naszego wydziału, a jednocześnie pracownik firmy StatSoft Polska, Grzegorz Harańczyk, zwyciężył w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów eksploracji danych (data mining) PAKDD-2010 Data Mining Competition organizowanym w ramach konferencji 14th Pacific-Asia Knowledge Discovery and Data Mining (PAKDD 2010), która odbyła się w czerwcu br. w Hajdarabadzie (Indie). Współorganizatorami konkursu były: firma NeuroTech Ltd. i Centrum Informatyki Uniwersytetu w Pernambuco (Brazylia).

Temat zmagań stanowiła rekalibracja systemu oceny ryzyka kredytowego w oparciu o dane obciążone. Grzegorz Harańczyk zostawił w pobitym polu wielu konkurentów z całego świata reprezentujących czołowe ośrodki akademickie i firmy zajmujące się eksploracją danych.

Zobacz: http://sede.neurotech.com.br/PAKDD2010

Дата публикации: 22.06.2010