Dr hab. Piotr Niemiec, prof. UJ laureatem Laudacji Studenckich 2022

20.06.2022
Z radością informujemy, że dr hab. Piotr Niemiec, prof UJ, prodziekan ds. studenckich, został laureatem plebiscytu "Laudacje Studenckie 2022" w kategorii Mentor Studenta.
Dr hab. Adam Osękowski laureatem Nagrody im. Włodzimierza Mlaka i Zdzisława Opiala

06.06.2022
W tym roku laureatem Nagrody im. Włodzimierza Mlaka i Zdzisława Opiala został dr. hab. Adam Osękowski (UW). Jego działalność naukowa dotyczy teorii prawdopodobieństwa (w tym teorii martyngałów) i analizy, szczególnie analizy fourierowskiej.
Centrum Dioscuri na WMiI UJ

25.05.2022
Jesienią 2023 roku na naszym wydziale powstanie Centrum Dioscuri - Random Walks in Geometry and Topology kierowane przez absolwenta matematyki UJ Mikołaja Frączyka. Centra Doskonałości Naukowej Dioscuri to program Towarzystwa Maxa Plancka (Max-Planck-Gesellschaft), którego celem jest utworzenie nowych grup badawczych w Europie Środkowej i Wschodniej. Ich zadanie to prowadzenie badań naukowych na najwyższym poziomie. Nowa grupa badawcza na UJ w ciągu pięciu lat otrzyma 1,5 miliona euro. Każde Centrum Dioscuri współpracuje z badaczem pracującym w Niemczech. Centrum Mikołaja Frączyka będzie wspierane przez Romana Sauera z Karlsruhe Institute of Technology (KIT).
Dr Krzysztof Ciesielski, prof. UJ członkiem European Mathematical Society Council

05.05.2022
Z przyjemnością informujemy, że dr Krzysztof Ciesielski, prof. UJ został wybrany członkiem European Mathematical Society Council na kadencję 2022-2025.
Wielki sukces naszych studentów w Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym

28.04.2022
W Mistrzostwach Europy Centralnej w Programowaniu Zespołowym (ACM ICPC Central European Regional Contest), organizowanych w tym roku przez Uniwersytet w Ljubljanie, reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego składająca się ze studentów informatyki analitycznej odniosła wielki sukces.