Otwarcie Ośrodka Historii Informatyki - Muzeum Komputerów

01.03.2023
28 lutego miało miejsce otwarcie Ośrodka Historii Informatyki - Muzeum Komputerów. W uroczystości udział wzięli Prorektorzy Uniwersytetu Jagiellońskiego - prof. dr hab. Armen Edigarian i prof. dr hab. Piotr Jedynak, a także władze wydziału i jego jednostek oraz zaproszeni goście.
Kolejne sukcesy studentów naszego wydziału

23.02.2023
Z radością informujemy, iż wśród laureatów Konkursu prac studenckich z matematyki im. Józefa Marcinkiewicza oraz Konkursu im. Witolda Wilkosza na najlepszą studencką pracę popularyzującą matematykę organizowanych przez Polskie Towarzystwo Matematyczne znaleźli się studenci naszego wydziału.
Ewa Ligocka (1947-2022)

23.02.2023
Dopiero niedawno doszła do polskiego środowiska matematycznego smutna wiadomość, że 28 października 2022 roku zmarła wybitna polska uczona Ewa Ligocka, emerytowany profesor Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW, osoba nietuzinkowa, połączona wieloma więzami również z naszym wydziałem.
Posiedzenie Zarządu Oddziału Krakowskiego PTM

27.01.2023
We wtorek 24 stycznia 2023 r. na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego, w poszerzonym składzie o dziekanów wydziałów, dyrektorów instytutów i kierowników katedr, poświęcone omówieniu spraw bieżących. Spotkanie było również okazją do podziękowania za działalność członkom zarządu OK PTM w kadencji 2020-2022 oraz przedstawienia planu pracy przez nowo wybrany zarząd OK PTM w kadencji 2023-2025.
Projekt programu Horyzont Europa na naszym Wydziale

24.01.2023
Projekt zespołu dr. Rafała Kucharskiego uzyskał prawie 10 milionów euro dofinansowania w ramach programu Horizon Europe Framework Programme, który jest największym w historii Unii programem w zakresie badań naukowych i innowacji. W ciągu 7 lat (2021–2027) na nowatorskie badania i innowacyjne rozwiązania przeznaczone zostanie łącznie 95,5 mld euro.