Sukces polskiej reprezentacji podczas International Tournament of Young Mathematicians 2021

Drużyna Team Poland 2 zdobyła główną nagrodę Grand First Prize, zaś Team Poland 1 srebrny medal w prestiżowych zawodach ITYM 2021.

Dzięki sponsoringowi przez Pegasystems w tym roku podczas zawodów ITYM 2021 Polskę reprezentowały dwie drużyny. Team Poland 1 w składzie: Marcel Chwiałkowski, Artur Wojtuszkiewicz, Marek Zbysiński (z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie), Bartosz Głowacki i Mateusz Pałucki (z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim) pod opieką Nikolaya Sheshko zdobyła srebrny medal, zajmując drugie miejsce w małym finale.
Jeszcze lepszy wynik uzyskała drużyna Team Poland 2 w składzie: Bartłomiej Bychawski, Łukasz Orski (z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Wrocławskiej), Piotr Kuc (z I Ogólnokształcącego Liceum Akademickie im. Janiny Kossakowskiej-Dębickiej w Kielcach), Kosma Kasprzak i Radosław Żak (z V LO w Krakowie) pod opieką dra Bartosza Sobolewskiego która zdobyła Grand First Prize, wygrywając duży finał i całe zawody. Radosław Żak zdobył ponadto indywidualną nagrodę za najlepszą prezentację. Koordynatorem startu polskich drużyn był dr Andrzej Czarnecki.

Podkreślić należy, że wszyscy zawodnicy drużyny Team Poland 2 oraz Bartosz Głowacki i Mateusz Pałucki z drużyny Team Poland 1 są aktualnymi lub byłymi podopiecznymi naszego programu tutoringu.

Uczestnicy zostali wybrani do reprezentacji na podstawie wyników w Jagiellońskim Turnieju Matematycznym. Podobnie planujemy postąpić w przyszłym roku, zachęcamy więc do odwiedzenia strony Turnieju i do wzięcia udziału w trwającej właśnie edycji.

ITYM 2021 odbył się w dniach 6-17 października w całości zdalnie z powodu trwającej pandemii.

Sztuczna inteligencja wsparciem w diagnostyce mikrobiologicznej

Tanja Schindler laureatką Programu MSCA Postdoctoral Fellowships 2023

Nagroda Instytutu Matematycznego PAN dla Adama Kanigowskiego