Wielki sukces naszych studentów w Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym

W Mistrzostwach Europy Centralnej w Programowaniu Zespołowym (ACM ICPC Central European Regional Contest), organizowanych w tym roku przez Uniwersytet w Ljubljanie, reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego składająca się ze studentów informatyki analitycznej odniosła wielki sukces.

Zdobyli oni 4 medale (na 11 przyznanych):

2. miejsce i złoty medal
        Krzysztof Pióro
        Bartosz Podkanowicz
        Krzysztof Potępa
    3. miejsce i złoty medal
        Grzegorz Gawryał
        Jacek Salata
        Krzysztof Ziobro
    6. miejsce i srebrny medal
        Justyna Jaworska
        Jan Klimczak
        Rafał Pyzik
    7. miejsce i srebrny medal
        Andrii Orap
        Kacper Topolski
        Maksym Zub

Zwyciężył zespół Uniwersytetu Wrocławskiego, a walka o zwycięstwo była wyrównana - pierwsze trzy zespoły rozwiązały 8 zadań z 12 dostarczonych przez organizatorów, drużyna z Wrocławia uczyniła to najszybciej. Pełny ranking dostępny jest na stronie Mistrzostw.

Tegoroczny wynik jest najlepszym w historii udziału Uniwersytetu Jagiellońskiego w Mistrzostwach Europy Centralnej! Serdecznie gratulujemy całej naszej reprezentacji oraz dr. Lechowi Durajowi, opiekunowi drużyn.

Uniwersytet Jagielloński czołowym europejskim centrum studiów dla uczestników olimpiad międzynarodowych z nauk matematycznych

Finały Ukraińskich Olimpiad Informatycznych

V Polska Konferencja Sztucznej Inteligencji