V Polska Konferencja Sztucznej Inteligencji

W dniach 18-20 kwietnia w Warszawie odbyła się V Polska Konferencja Sztucznej Inteligencji. W tym roku nasz Wydział reprezentowała na niej grupa 14 osób (w tym 8 magistrantów). Mieli oni okazję uczestniczyć w wydarzeniach w ramach konferencji, a przede wszystkim zaprezentować na niej wyniki swojej pracy.

Te trzy dni to nie tylko nauka teoretyczna. Większość prezentowanych przez studentów projektów, została wykonana w ramach zajęć prowadzonych przez dr hab. Przemysława Spurka, dzięki któremu studenci mieli okazję doświadczyć, jaką wartość i możliwości daje udział w konferencjach. Studenci docenili rolę bezpośrednich spotkań i szczetych uwag podczas sesji plakatowej. Nawiązane zostały nowe kontakty akademickie, które mamy nadzieję zaowocują projektami i współpracą. Jesteśmy dumni, że nasi studenci otrzymali pochwały i wizytówki od firm za swoją pracę. Mamy nadzieję, że udział w PP-RAI będzie tylko początkiem tradycji uczestnictwa w konferencjach.

Jako wydział Cieszymy się, że możemy wspierać młodych ludzi w rozwijaniu ich pasji.

Sukces polskich reprezentantek na EGMO

Zmarł Józef Piórek

Godziny pracy biblioteki

Sukcesy naszych studentów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym im. Vojtěcha Jarníka