Zdobądź kompetencje cyberspecjalisty

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, od roku akademickiego 2021/2022 Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z działającą na międzynarodowym rynku firmą HackerU oferuje specjalistyczny kurs "Blue team" poświęcony cyberbezpieczeństwu.

W kursie mogą wziąć udział osoby na różnych poziomach edukacji - zarówno studenci, jak i pasjonaci informatyki oraz zagadnień bezpieczeństwa w świecie nowoczesnych technologii. Absolwenci kursu posiądą wiedzę umożliwiającą ubieganie się o pracę  m.in. jako analitycy SOC (Security Operation Center), inżynierowie do spraw bezpieczeństwa, specjaliści do spraw zabezpieczeń sieci oraz zabezpieczeń rozwiązań chmurowych w firmach i instytucjach na całym świecie. Kurs obejmuje ponad 500 godzin nauki i jest oferowany w formie online. Zajęcia prowadzone są na żywo przez trenerów firmy HackerU. Całe szkolenie składa się z dwóch etapów, z których pierwszy to kurs wstępny, w trakcie którego słuchacze poznają podstawowe zagadnienia z obszaru cyberbezpieczństwa. Etap ten kończy się egzaminem, kwalifikującym do drugiej, zasadniczej części, obejmującej szczegółowe zagadnienia z  ochrony infrastruktury informatycznej w podejściu ściśle defensywnym zarówno w rozwiązaniach lokalnych jak i chmurowych.

Więcej informacji na stronie: https://cybersecurity.matinf.uj.edu.pl/

Uniwersytet Jagielloński czołowym europejskim centrum studiów dla uczestników olimpiad międzynarodowych z nauk matematycznych

Finały Ukraińskich Olimpiad Informatycznych

V Polska Konferencja Sztucznej Inteligencji