Sukces polskich reprezentantek na EGMO

Z tegorocznej Europejskiej Olimpiady Matematycznej Dziewcząt (European Girls' Mathematical Olympiad - EGMO) polskie reprezentantki wróciły ze znakomitymi wynikami - trzema srebrnymi medalami i wzmianką zaszczytną.

W dniach 11-17 kwietnia w Ckaltubo w Gruzji odbyła się 13. Europejska Olimpiada Matematyczna Dziewcząt (EGMO). To wymagające zawody, które wbrew swojej nazwie zrzeszają dziewczęta z całego świata.
Polska reprezentacja spisała się w tym roku znakomicie! Nasze zawodniczki uzyskały następujące wyniki:
🥈Magdalena Pudełko uzyskała 26 punktów i srebrny medal,
🥈Sylwia Sapkowska zdobyła 24 punkty i srebrny medal,
🥈Alicja Przybylik również zdobyła srebro, z wynikiem 22 punktów,
🏵 Zofia Krok otrzymała 12 pkt i wzmiankę zaszczytną za poprawne rozwiązanie zadania 4.

Przewodniczącą polskiej drużyny była Justyna Jaworska, zaś zastępcą przewodniczącej – Katarzyna Kępińska - obie Panie studiują na naszym wydziale (na kierunku informatyka analityczna).

Więcej o zawodach można przeczytać tutaj.

Serdecznie gratulujemy!

V Polska Konferencja Sztucznej Inteligencji

Zmarł Józef Piórek

Godziny pracy biblioteki