Stypendium Ministra Nauki dla Dominika Bysiewicza

Pod koniec marca dotarła do nas miła wiadomość o przyznaniu naszemu studentowi Dominikowi Bysiewiczowi stypendium Ministra Nauki. Na 1048 wniosków stypendium przyznano ostatecznie 386 studentom w całej Polsce.

Dominik Bysiewicz jest studentem czwartego roku matematyki teoretycznej. Pasjonuje się geometrią, szczególnie geometrią elementarną stosowaną w zadaniach olimpijskich. Wielokrotny uczestnik Irańskiej Olimpiady Geometrycznej, zdobywca srebrnego medalu w 2019 (kategoria wiekowa Advanced = ostatnie klasy liceum), a także srebrnego medalu w 2021 i brązowego w 2022 (kategoria wiekowa Free = dorośli). Tegoroczne wyniki nie zostały jeszcze opublikowane. Irańska Olimpiada Geometryczna (IGO) to zawody rozgrywane w ponad 60 krajach na świecie, podzielona jest na kategorie wiekowe, a w walce o medale liczą się wyniki 4 najlepszych osób w kraju w danej kategorii. Wielokrotny uczestnik Mistrzostw Polski w Geometrii Elementarnej, mistrz w 2019 i 2023 roku. Jest zaangażowany w organizację i przeprowadzanie obozów naukowych przygotowujących uczniów do startu w Olimpiadzie Matematycznej (OM) i Olimpiadzie Matematycznej Juniorów (OMJ). Współpracuje z Komitetem Głównym w trakcie zawodów centralnych OM. Prowadzi też zajęcia Jagiellońskich Warsztatów Olimpijskich.

Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu!

Nasi studenci rozbili bank nagród w LXVII edycji konkursu im. Józefa Marcinkiewicza

Nagroda im. Kazimierza Kuratowskiego dla Borysa Kucy

Uniwersytet Jagielloński czołowym europejskim centrum studiów dla uczestników olimpiad międzynarodowych z nauk matematycznych

Finały Ukraińskich Olimpiad Informatycznych