Kolejne wyróżnienia badań na Wydziale

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło w dniu 6 grudnia br. wyniki trzech konkursów, skierowanych do naukowców na różnych etapach kariery. Na naszym Wydziale realizowane będą kolejne granty w ramach programów OPUS, PRELUDIUM i POLONEZ BIS.

W konkursie OPUS po raz kolejny laureatem został dr Marek Śmieja, który otrzymał finansowanie w wysokości 668 932 zł na realizację projektu Głębokie warunkowe modele generatywne.
Swoje pierwsze projekty na Wydziale realizować będzie dwójka doktorantów: Marcin Sendera i Dawid Rymarczyk, którzy zostali laureatami konkursu PRELUDIUM. M. Sendera przez 24 miesiące będzie realizował projekt Jak uczyć się szybciej: w kierunku lepszej adaptacji w procesie meta-uczenia (kwota dofinansowania: 139 471 zł), a D. Rymarczyk przez 12 miesięcy poświęci się badaniom w ramach projektu Poprawa własności interpretacji wyników głębokich sieci neuronowych w oparciu o części prototypiczne (kwota dofinansowania: 40 253 zł).

Dzięki konkursowi POLONEZ BIS Wydział zyska dwójkę nowych naukowców, spoza granic Polski , którzy zdecydowali się realizować na Wydziale swoje pomysły badawcze.

Cieszymy się z sukcesu, tym bardziej, że liczbowy wskaźnik sukcesu był bardzo niski - 13,4%. Problemowi finansowania nauki w Polsce poświęcony jest wywiad z prof. Zbigniewem Błockim, dyrektorem Narodowego Centrum Nauki, opublikowany w portalu Nauka Polska.

Sztuczna inteligencja wsparciem w diagnostyce mikrobiologicznej

Tanja Schindler laureatką Programu MSCA Postdoctoral Fellowships 2023

Nagroda Instytutu Matematycznego PAN dla Adama Kanigowskiego