Dr hab. Leokadia Białas-Cież, prof. UJ wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Matematycznego

Z wielką radością informujemy, iż w wyniku wyboru nowych władz naczelnych Polskiego Towarzystwa Matematycznego na kadencję 2023-2025 wiceprezesem została dr hab. Leokadia Białas-Cież, prof. UJ.

Wyboru dokonało Zgromadzenie Delegatów PTM w dniu 19 listopada br. Leokadia Białas-Cież od dawna związana jest z Polskim Towarzystwem Matematycznym. W latach 2017-2019 pełniła funkcje prezesa Oddziału Krakowskiego, od 2020 r. jest członkiem Zarządu Głównego PTM. Wniosła olbrzymi wkład w organizację Jubileuszowego Zjazdu Matematyków Polskich upamiętniającego 100-lecie powstania PTM, który odbył się w dniach 3-7 września 2019 r. w Krakowie. Uczestniczyła zarówno w pracach Komitetu Programowego, jak i Organizacyjnego.

Serdecznie gratulujemy!

Posiedzenie Zarządu Oddziału Krakowskiego PTM
Projekt programu Horyzont Europa na naszym Wydziale
Kolejne wyróżnienia badań na Wydziale